Галицький камерний прикрасив музикою Великодні свята
Великодні свята завжди сповнені особливого настрою, – світлого, теплого, натхненного. Недарма кажуть, що Великдень радує серця. Саме таку програму колектив Муніципального Галицького камерного оркестру подарував своїм шанувальникам у середу, 11 квітня. «Великдень радістю наповнює серця», – таку ідею втілював у життя художній керівник і диригент колективу, народний артист України Василь Феленчак, підбираючи для концерту твори, що світлим й трепетним, хоча часом і тривожним та меланхолійним звучанням, розповідали слухачам про перемогу життя над смертю, добра – над злом, любові – над умовностями і часом, а віри – над розчаруванням та зневірою.
На цьому концерті були присутні серед інших особливі глядачі - учасники проекту «Єднання поколінь». Для них - майже сорока тернополян літнього віку - запрошення на програму «Великдень радістю наповнює серця» стало особливим подарунком від колективу оркестру з нагоди Великодніх свят.
Також долучились цього до свята музики і школярі – учні Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов та Української гімназії імені Івана Франка.
Щодо програми концерту, то відкрила її «Весна» Антоніо Вівальді, яка вкотре з впевненістю таоптимізмом показала, що життя починається з природи, а вона завжди по-особливому зачіпає струни людської душі появою перших квітів, прильотом птахів, безкрайньою синню високого весняного неба… Музика Фелікса Мендельсона - «Гібриди, або Фінгалова печера»вкотре довела, що дива існують – і в природі, і в житті, і в музиці. Своєрідним гімном торжества добра над злом стало «Andante Festivo» Яна Сибеліуса. Історію Ромео і Джульєтти, – закоханих, імена яких відомі всьому світу, які силою своєї любові побороли смерть, адже живуть і досі у людській пам’яті, засобами музики передала фантазія Петра Ілліча Чайковського «Ромео і Джульєтта». Про плинність часу та його сутність нагадає «Львівська Табулятура» у транскрипції Мирослава Скорика, завдяки якій так легко сприйняти думку, що життя без смерті не буває, і саме Воскресіння Ісуса Христа допомагає зрозуміти, що смертю можна смерть подолати.
А дзвінкі мелодії Великодніх пісень, у виконанні вокального гурту з Тернополя «Пшеничне перевесло», створили ауру справжнього свята. Завершив концерт своїм переможним звучанням «Гімн Третього тисячоліття» Кароля Шимановського, переконуючи усіх, що все обов’язково буде добре.