logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний прикрасив музикою Великодні свята

Великодні свята завжди сповнені особливого настрою, – світлого, теплого, натхненного. Недарма кажуть, що Великдень радує серця. Саме таку програму колектив Муніципального Галицького камерного оркестру подарував своїм шанувальникам у середу, 11 квітня. «Великдень радістю наповнює серця», – таку ідею втілював у життя художній керівник і диригент колективу, народний артист України Василь Феленчак, підбираючи для концерту твори, що світлим й трепетним, хоча часом і тривожним та меланхолійним звучанням, розповідали слухачам про перемогу життя над смертю, добра – над злом, любові – над умовностями і часом, а віри – над розчаруванням та зневірою.

 

На цьому концерті були присутні серед інших особливі глядачі - учасники проекту «Єднання поколінь». Для них - майже сорока тернополян літнього віку - запрошення на програму «Великдень радістю наповнює серця» стало особливим подарунком від колективу оркестру з нагоди Великодніх свят.

Також долучились цього до свята музики і школярі – учні Тернопільської спеціалізованої школи №3 з поглибленим вивченням іноземних мов та Української гімназії імені Івана Франка. 

Щодо програми концерту, то відкрила її «Весна» Антоніо Вівальді, яка вкотре з впевненістю таоптимізмом показала, що життя починається з природи, а вона завжди по-особливому зачіпає струни людської душі появою перших квітів, прильотом птахів, безкрайньою синню високого весняного неба… Музика Фелікса Мендельсона  - «Гібриди, або Фінгалова печера»вкотре довела, що дива існують – і в природі, і в житті, і в музиці. Своєрідним гімном торжества добра над злом стало «Andante Festivo» Яна Сибеліуса. Історію Ромео і Джульєтти, – закоханих, імена яких відомі всьому світу, які силою своєї любові побороли смерть, адже живуть і досі у людській пам’яті, засобами музики передала фантазія Петра Ілліча Чайковського «Ромео і Джульєтта». Про плинність часу та його сутність нагадає «Львівська Табулятура» у транскрипції Мирослава Скорика, завдяки якій так легко сприйняти думку, що життя без смерті не буває, і саме Воскресіння Ісуса Христа допомагає зрозуміти, що смертю можна смерть подолати.

А дзвінкі мелодії Великодніх пісень, у виконанні вокального гурту з Тернополя «Пшеничне перевесло», створили ауру справжнього свята. Завершив концерт своїм переможним звучанням «Гімн Третього тисячоліття» Кароля Шимановського, переконуючи усіх, що все обов’язково буде добре.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates