logotype

Феленчак Василь Андрійович

Художній керівник і диригент муніципального Галицького камерного оркестру – заслужений артист України Василь Феленчак. Його становлення як творчої особистості розпочалося зі студентських років у Тернопільському музичному училищі імені С. Крушельницької, а згодом – у Таджицькому державному інституті мистецтв імені Мірзо Турсун-заде та в симфонічному оркестрі Томської філармонії.

У 1978-1980 рр. проходив стажування з оперно-симфонічного диригування під керівництвом доктора мистецтвознавства, академіка Арнольда Каца (м. Новосибірськ). У цей період співпрацював з багатьма відомими музикантами, серед яких: Т. Грінденко, В. Крайнєв, І. Лапіньш, І. Ойстрах, М. Ростропович, В. Співаков та інші.

Повернувшись до Тернополя в 1986 р., В. Феленчак працює викладачем кафедри музично-теоретичних дисциплін Тернопільського державного педагогічного інституту імені В. Гнатюка (нині – Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка) та відділу «Оркестрові струнні інструменти» Тернопільського музичного училища імені С. Крушельницької. На базі музично-педагогічного факультету створив ряд інструментальних ансамблів: фортепіанне тріо, струнний квартет, ансамбль скрипалів, камерний оркестр. За час педагогічної діяльності розробив низку навчальних програм та методичних рекомендацій з дисциплін «Диригування», «Хоровий клас», «Методика викладання диригування» та підготував ряд висококваліфікованих музикантів, серед яких народні артистки України О. Пекун, Н. Бучинська, співак Л. Чермак, артисти провідних оперно-симфонічних оркестрів України А. Ваславський, І. Муха, Н. Стець, Л. Фещак та ін.

У 1996 році за високу професійну майстерність, вагомий внесок у відродження української музичної культури, виховання плеяди талановитих молодих музикантів В. Феленчака удостоєно звання «Людина року» (в м. Тернополі), а в 2007 – присвоєно звання «Заслужений артист України».

У творчому здобутку митця понад 100 аранжованих творів для камерного оркестру та солістів: «Весняні голоси» і «Віденський вальс» Й. Штрауса, «Безперервний рух» К. Бома, «Сутінки вечірнього міста» К Соколова; кантата «Glоrіа» А. Вівальді, «Арія» з Бразильської Бахіани №3 Е Вілли-Лобос, українські народні пісні «Ніч яка місячна», «Чорнії брови», варіації на тему шевченківської поезії «Думи мої» тощо.

Указом Президента України №495/2016 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва" від 9 листопада 2016 року Феленчаку Василю Андрійовичу за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання "НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ".

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates