logotype
image1 image1 image1

“Вогонь кохання” – з нагоди Свята Закоханих – від Галицького камерного оркестру

Колектив Муніципального Галицького камерного оркестру зробив музично-поетичний подарунок для усіх закоханих. Ним став популярний твір «Can’t Help Falling in Love» («Не можу не закохатися») з репертуару мега-зірки ХХ століття Елвіса Преслі. Магію музики доповнили авторські поетичні рядки Олени Лайко з вірша «Вогонь кохання».

 

 

«Can’t Help Falling in Love» була записана в 1961 році американським співаком Елвісом Преслі для саундтрека до фільму «Блакитні Гаваї». В основі її мелодії лежить популярна французька любовна пісня 17 століття «Plaisir d’Amour». А до теперішнього її варіанту, який популярний вже понад 60 років, долучилися аж троє знаних співавторів кіно- і поп-музики тих часів Хюго Перетті, Луїджі Сальваторе та Джорджа Девіда Вейса.

Відразу після виходу пісня «Can’t Help Falling in Love» очолила хіт-парад у Великобританії. За рік у США сингл став золотим, тобто півмільйона проданих копій, а потім отримав статус платинового. В кінці 1960-х і 1970-х роках Преслі традиційно завершував цією композицією свої концерти. «Can’t Help Falling in Love» у виконанні Преслі потрапила до списку 500 найвидатніших пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone (2004 рік), посівши 394-ю позицію.

За роки існування, «Can’t Help Falling in Love» записала величезна кількість артистів, включаючи Боба Ділана, шведську поп-групу A-Teens, британську реггі-групу UB40. Була вона у репертуарі Fancy, Андреа Бочеллі, Бренди Лі, Даррен Хейз, Доріс Дэй, Карела Готта, Кріса Айзека та Blackmore’s Night, дівочого поп-дуету Baccara і рокера Bon Jovi, гуртів U2 та Pentatonix.

А щодо фільму, для якого вона була написана, то стрічка «Блакитні Гаваї» вийшла на екрани в 1961 році. Зйомки проходили в основному на Гаваях. Вважається, що це один з найуспішніших та найприбутковіших фільмів за участі Преслі.

Інструментальний варіант твору «Can’t Help Falling in Love» («Не можу не закохатися») у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру (художній керівник і диригент, народний артист України Василь Феленчак) прозвучав у програмі «Музика світового кіно». А у День закоханих цьогоріч став музичним подарунком для усіх шанувальників з найкращими побажаннями завжди літати на крилах почуттів, на хвилях емоцій і щастя!

Переглянути відеоролик можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=51qNIRXUwTU&feature=youtu.be

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates