Коли зустрічаєш друга, якого давно не бачив, так хочеться порадувати його, втішити, зробити приємний подарунок. Таким музичним презентом стала програма «Золоті хіти ХХ століття», яку Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України Василя Феленчака підготував для першої після карантинних обмежень, такої довгоочікуваної зустрічі з публікою у концертному залі. І незважаючи на те, що на вході до зали глядачам вимірювали температуру, усі сиділи в масках та з дотриманням соціальної дистанції, сюрприз вдався. Адже усі обмеження чи незручності відступають дещо на другий план, коли починає лунати музика. А музика й справді була прекрасною, адже у програму «Золоті хіти ХХ століття» артисти зібрали найулюбленіші, найпопулярніші і глядачами і самими музикантами композиції.
Відтак у концерті звучала музика, яка була хітовою – двадцять, тридцять, п’ятдесят років тому, але такою ж залишається й досі: впізнаваною, легкою, відомою. Одні з цих творів полюбилися глядачам за попередніми програмами, а інші колектив давно планував додати до свого репертуару, відтак цього разу вони звучали вперше.
Таким твором, скажімо, став «Summertime» неперевершеного американського композитора і піаніста Джорджа Гершвіна, - пісня, яка з 1935 року асоціюється у шанувальників музики з таким неповторним явищем у музиці, як блюз. Існує легенда, що за основу твору автор узяв мелодію української колискової «Ой ходить сон коло вікон», яку почув в Нью-Йорку під час виступу Українського національного хору, керівником якого був Олександр Кошиць. «Новинкою» репертуару були і «Мандрівники в ночі» з репертуару американського співака Френка Сінатри, - пісні, яка й досі вважається мега-хітом, а своєму першому виконавцю принесла дві премії «Греммі» та присутність у Залі слави «Греммі» через двадцять років після появи.
Зате пісня «Нью-Йорк, Нью-Йорк», яку зробили популярною Френк Сінатра та Лайза Мінеллі, є у репертуарі Галицького камерного давно. І поки тонкі поціновувачі визначаються, у чиєму виконанні вона звучить краще, оркестр під орудою маестро Феленчака запропонував свою, інструментальну версію, у якій поміж нотами, де говориться про Нью-Йорк, яскраво прослуховується дзвінкий мотив любові до нашого рідного міста - Тернополя.
До програми увійшли також композиція «Не можу не закохатись у тебе», яку американський співак Елвіс Преслі виконав у фільмі «Блакитні Гаваї», «Чи можеш відчути любов», що композитор та співак Елтон Джон написав для мультфільму «Король Лев» і яка вважається однією з найромантичніших пісень ХХ століття, неймовірна за глибиною почуттів та пристрасті балада «Моє серце буде жити», якою канадська співачка Селін Діон у тисячу разів підсилила драматизм сюжету стрічки «Титанік». Особливого драйву та динаміки додали програмі композиції з репертуару гуртів «Бітлз» та «Deep Purple».
Словом, вибрати те, що до душі могли у програмі «Золоті хіти ХХ століття» шанувальники і блюзу, і джазу, і популярної музики, і рок-н-ролу. Більше того, практично усі твори, які звучали, глядачі впізнавали з перших кількох нот. Але саме в цьому і полягала родзинка цієї програми – улюблені мелодії у виконанні улюбленого Муніципального Галицького камерного оркестру.