logotype
image1 image1 image1

У Тернополі урочисто, пафосно та музично відзначили День Європи

«Україна – Європа» - саме під таким гаслом у Тернополі відбулась святкова програма з нагоди відзначення в Україні Дня Європи. Як відомо, таке свято припадає на третю суботу травня. Урочистості з цієї нагоди проходили на Театральному майдані. Розпочався захід концертом Муніципального Галицького камерного оркестру, у якому звучали класичні та сучасні твори європейських і українських композиторів. Програма виступу оркестру була складена таким чином, аби стати преамбулою до урочистого відкриття свята. Відтак, після сповненого народних українських мотивів твору «Плотогони», прозвучав «Гімн третього тисячоліття» польського композитора Кароля Шимановського, у якому поєдналась духовна музика, романтичний пафос та героїчна патетика.

А продовжили його настрій та піднесеність «Ода до радості» Бетховена - Гімн Європейського Союзу та Державний Гімн України, який виконав Муніципальний духовий оркестр «Оркестра Волі».

В урочистостях з нагоди відкриття свята «Україна - Європа» взяли участь міський голова Тернополя Сергій Надал, заступник голови Тернопільської ОДА Михайло Гапула, Консул Генерального консульства Республіки Польща в місті Луцьку Борис Стельмащук, Почесний консул Литовської Республіки у місті Тернополі Ярослав Візняк, Почесний консул Угорщини у місті Тернополі Тетяна Чубак.

«Хоча Україна не є офіційним членом Європейського Союзу, Тернопіль, як і вся Україна, святкує День Європи, тому що ми завжди були частиною Європи, частиною єдиної європейської цивілізації, - сказав у своєму виступі міський голова Сергій Надал. - Покоління українців творили культуру і цивілізацію Європи. І ми свій вибір підтвердили ще в 2013 році. На жаль, ще до цього часу ми платимо дорогу ціну, відбиваючи агресію Росії за те, що зробили свій, європейський вибір. Сьогодні ми дякуємо нашим європейським партнерам за підтримку в боротьбі з російським агресором, дякуємо нашим європейським партнерам за підтримку в боротьбі з коронавірусом. Ми сьогодні активно використовуємо європейський досвід, європейські технології, і я впевнений, що дуже швидко буде той час, коли Україна стане також повноцінним членом великої європейської сім’ї».

На заході виступили з привітаннями усі високі гості, а почесний консул Литовської Республіки у місті Тернополі Ярослав Візняк вручив міському голові у подарунок для громади міста з нагоди Дня Європи сертифікат на ліжко транспортування для швидкої допомоги. Були оприлюднені вітання для тернополян, які надійшли на адресу міської ради Тернополя від наших міст-побратимів – болгарського Слівена, яке підписав мер Слівена Стефан Радєв, естонського Вільянді, відеозвернення від громади якого оприлюднила віце-мер Яніка Гедвіл, та польського Хожува та президента міста пана Анджея Котала.

Особливою складовою урочистостей стало спецпогашення унікальної марки із зображенням першого авіаконструктора та пілота літака на теренах нашого краю Броніслава Гловінського «110 років – Перший політ над Тернополем», яку презентували під час дійства. Такий проект із виготовлення пам’ятної марки, конверта та штампу було втілено в життя міською радою Тернополя, істориком Сергієм Ткачовим, художником Володимиром Поворозником та Тернопільською дирекцією АТ «Укрпошта» (директор Любов Гринчишин). Відтак, на сцені, за участі всіх присутніх почесних гостей і відбулось спецпогашення пам’ятної марки.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates