logotype
image1 image1 image1

Муніципальний Галицький камерний оркестр завершив концертний сезон і готується до нових проєктів та ювілейних дат

Муніципальний Галицький камерний оркестр завершив ХХІХ концертний сезон. Звичайно, через пандемію коронавірусу був він не таким, як хотілося, однак колективу, незважаючи ні на що, вдалося виконати немало поставлених завдань. Насамперед, це три великих концерти, які оркестр представив для широкого загалу, хоча й відбувались вони із дотриманням карантинних вимог щодо п’ятдесятивідсоткової наповненості зали. Задля підняття загального настрою публіки, яка вже скучила за живим спілкуванням та «живим» виконанням, артисти включили в репертуар відразу два концерти популярної музики, де звучали хіти ХХ століття – мелодії, що пережили роки і досі залишаються популярними й улюбленими слухачами.

А особливою «родзинкою» поміж них стали «Весняні мелодії», де вдалося поєднати популярну музику і класику. Отож, у цьому весняному травневому концерті лунали Вівальді і Штраус, Ліст та Лерой Андерсен, Генрі Манчіні та Мішель Легран, Джером Керн та Фермо Марчетті.

Цікавим досвідом для колективу стала співпраця із Міжнародним фестивалем польської патріотичної пісні, який організовували Польський центр культури і Освіти імені професора Мечислава Кромпця у Тернополі спільно з польським співаком Войцехом Бардовскі, який є ініціатором таких заходів в Польщі, Україні та Литві. Відбулось дійство в Українському домі «Перемога». Галицький камерний виступив у гала-концерті фестивалю, учасниками якого були також виконавці з Тернопільщини та Львівщини – співаки та хорові колективи.

Ще однією неординарною музичною імпрезою у цьому сезоні став концерт пам’яті Мирослава Скорика «Моя мелодія» у Тернопільській музичній школі №1 імені Василя Барвінського. Муніципальний Галицький камерний оркестр долучився до заходів, присвячених пам’яті геніального українського композитора, автора численних творів, педагога, мистецтвознавця, диригента, віртуозного піаніста, Героя України Мирослава Скорика, які відбувались у школі. У цих концертах, де звучали твори митця у виконанні викладачів школи, фортепіанного ансамблю «Експресія» Теребовлянської мистецької школи, Галицький камерний представив Перший «Юнацький» концерт для фортепіано із симфонічним оркестром, написаний композитором у 1977 році. Партію фортепіано виконала у цьому творі випускниця школи Антоніна Журак, партію оркестрового фортепіано – її викладач Любов Крива. Співпраця оркестру з юною піаністкою розпочалась практично рік тому. Планувалося, що «Юнацький концерт» Скорика увійде до програми української музики з нагоди відкриття концертного сезону, однак через карантинні обмеження вдалося здійснили лише відео запис цього твору. А виступ у музичній школі під час заходів із вшанування пам’яті Мирослава Скорика дав можливість вперше виконати «Юнацький концерт» для широкої публіки. Цей яскравий та експресивний номер був надзвичайно успішним і викликав захоплені вигуки «браво» та тривалі гучні оплески слухачів.

Дуже цікавим досвідом для оркестру став цьогорічний концерт з нагоди Дня Європи, який відбувався на Театральному майдані. В рамках заходу відбулось спецпогашення пам’ятної марки та конверта, присвячених 110-тій річниці першого польоту літака над Тернополем і людині, яка його здійснила – Броніславу Гловінському. Здійснили спецпогашення міський голова Тернополя Сергій Надал, директор Тернопільської дирекції АТ «Укрпошта» Любов Гринчишин, заступник голови ОДА Михайло Гапула, консул Генерального консульства Республіки Польща в місті Луцьку Борис Стельмащук, почесний консул Литовської Республіки у місті Тернополі пан Ярослав Візняк, почесний консул Угорщини у місті Тернополі пані Тетяна Чубак.

Справа в тому, що рівно 110 років тому, в травні 1911-го, у Тернополі сталася унікальна подія. У небо злетів літак, який сконструював тернополянин, механік, винахідник та інженер Броніслав Гловінський. Цей літальний апарат в історію повітроплавання увійшов як «Літак Гловінського» чи то «моноплан Гловінського». І польоти літака Гловінського у над Тернополем в 1911-му році були першими в Галичині. Для того, аби вшанувати таку неординарну подію і місцевого, і загальноукраїнського, і навіть європейського значення, міською радою Тернополя та представником Тернопільського філателістичного товариства, істориком та краєзнавцем Сергієм Ткачовим було втілено в життя спільний проект. Отож, 110-тій річниці першого польоту літака над Тернополем і людині, яка його здійснила – Броніславу Гловінському, присвячено пам’ятну марку, конверт та штемпель, які було виготовлено «Укрпоштою» в рамках проєкту «Наша марка». Художнє оформлення виконав тернопільський художник Володимир Поворозник.  

А наразі Галицький камерний та його художній керівник і диригент Василь Феленчак готуються до продовження активної творчої роботи, оскільки новий концертний сезон буде особливим – ювілейним - тридцятим. Відтак всі концерти, які відбуватимуться в цей час, будуть тією чи іншою мірою присвячені цій даті, а власне ювілейні урочистості плануються на середину березня наступного року. Але вже наприкінці серпня колектив представить свої програми у загальноміських заходах з нагоди Дня Незалежності та Дня міста. А відкриття нового, ювілейного, ХХХ концертного сезону планує приурочити, за традицією, Дню Музики, що відзначається 1 жовтня.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates