logotype
image1 image1 image1

Підходить до завершення ювілейний ХХХ-тий концертний сезон Муніципального Галицького камерного оркестру. Як показало життя, склався він зовсім не так, як колектив планував, як мріяв, як ішов до цього цілих п’ять років від попередньої ювілейної дати – 25-річчя, та й, взагалі, ще довше – тридцять років щоденної клопіткої праці та історії життя. Цей сезон видався дуже складним, непередбачуваним, більше того, – трагічним…

 

Урочисто відзначили відкриття ювілейного ХХХ-го сезону концертом сучасної української музики, – артисти грали тоді Барвінського і Станковича, «Мелодію» та «Сюїту» Івасюка, «Постлюдію пам’яті» Мар’яни Рудакевич і Юнацький концерт Мирослава Скорика. Тоді, після цього, чудово і натхненно тішились осінню, коханням та кавою і тернопільськими історіями у романтичній та ностальгійній програмі «Музика про осінь і любов». Але, на жаль, ця «Любов…» (що дуже символічно і знаково) стала останньою у концертній сценічній діяльності, та й на життєвій стезі художнього керівника і диригента колективу Василя Феленчака. Карантинні вимоги ковіду завадили провести улюблений різдвяний концерт наприкінці грудня і січневі заплановані «Зимові музичні заметілі», а вирок Долі, що обірвав життя Маестро, перекреслив і відмінив ювілейний святковий концерт оркестру з нагоди 30-річчя. І взагалі не дав більше жодної можливості жити та працювати так, як було раніше. Урочистий захід планувався на 20 березня 2022 року, підготовка до імпрези, незважаючи ні на що, йшла повним ходом, але 7 лютого маестро Феленчака не стало… Пробуючи оговтатись від цієї втрати, звикнути до цієї думки, артисти оркестру, друзі та колеги Василя Андрійовича, його родина, шанувальники колективу – вирішили того дня, 20 березня, у день 75-річчя Василя Феленчака і 30-річчя оркестру, зробити програму із пошанування його пам’яті, аж тут втрутилась війна… Коли почали завивати сирени, гинути люди, лунати постріли і вибухи, стало якось зовсім не до музики. Всі задуми і плани було відкладено. Але коли все таки до музики на сцені, бодай не настільки великій, як концертний зал «Перемоги» чи «Березілю», вдалося повернутися, на передній план вийшла зовсім інша тематика – «Музика проти війни»…

Саме із такою назвою дав свій перший «воєнний» концерт Муніципальний Галицький камерний оркестр. Відбувся захід у актовій залі ТСШ №3, з розрахунку на те, що у приміщенні школи є укриття на випадок повітряної тривоги. Диригував колишній контрабасист оркестру, учень Василя Феленчака, випускник кафедри симфонічного диригування Київського національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Андрій Аркуша, який тепер як диригент працює з колективом.

Оркестр виконав твори сучасних композиторів, у яких яскраво демонструвались тривожні теми протистояння війни та миру, українські великодні та народні пісні в інструментальному викладі. Ще одним таким патріотичним концертом став виступ колективу в Українській гімназії імені Івана Франка.

Українською музикою Муніципальний Галицький камерний оркестр планує і закрити цей концертний сезон. Концерт нагоди закриття та в рамках відзначення у Тернополі Дня Конституції із промовистою назвою «З Україною в серці» відбудеться у неділю, 26 червня 2022 року,  на відкритому майданчику у самому центрі міста – на вулиці Сагайдачного, біля пам’ятника Івана Франка. Відкриє програму (що, як виявилося, буде символічним за значенням моментом усього концертного сезону оркестру) неймовірна за змістом та енергетикою «Мелодія» Мирослава Скорика, – наче передача естафети між початком і завершенням сезону, оскільки саме «Мелодія» тоді, на початку жовтня 2021 року, стала фінальною крапкою того першого концерту…

А далі у програмі звучатимуть твори сучасних українських композиторів та патріотичні, знакові для теперішнього часу композиції, народні пісні, що якнайповніше відповідають ідеї «З Україною в серці». Початок концерту о 16 годині.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates