logotype
image1 image1 image1

«Зерно мудрості»: Галицький камерний представив мистецьке дійство, приурочене Григорію Сковороді

Цьогоріч Україна відзначала 300-річчя нашого видатного філософа, поета, педагога, просвітителя Григорія Сковороди. Мистецьке дійство, приурочене цій події, провів у суботу, 10 грудня 2022 року, Муніципальний Галицький камерний оркестр в Українському домі «Перемога». Спочатку робочою назвою програми була «Сковорода: Монологи» і планувалося, що у ній прозвучать вокальні твори на вірші Григорія Сковороди та інших українських поетів, зокрема - Тараса Шевченка, Петра Гулака-Артемовського, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Сергія Жадана, на музику сучасного композитора Олександра Маноцкова.

Виконати їх у супроводі Галицького камерного оркестру мав соліст столичного Муниціпального камерного хору «Київ» Петро Пшеничний.

 Однак коли до процесу творення програми долучився тернопільський режисер Олег Тучапський, концерт оркестру перетворився на театралізовану музичну дію, яка отримала назву «Зерно мудрості». Відтак, окрім вокальних творів, у ній були використані уривки з праць Григорія Сковороди, що власне теж несли у собі ті зернини мудрості видатного філософа. Також ідеї, закладені у задум усього дійства передавали через мистецтво танцю актори пластичного модерн театру «Квадрат Індивідуальності».

Таким чином, переплетення слова - давнього і сучасного, музики, танцю, ритму, символів та знаків, пісень і старовинного за настроєм та стилем звучання струнних інструментів зробило це дійство дуже цікавим, багатожанровим, багатосенсовим та справді унікальним.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates