logotype
image1 image1 image1

День Гідності і свободи оркестр відзначив концертом у Почаєві

З нагоди дня Гідності і Свободи Муніципальний Галицький камерний оркестр виступив у місті Почаїв, що на Кременеччині. Колектив представив глядачам програму «Музика проти війни», що в контексті Дня Гідності і Свободи, яким було вшановано початок минулорічних подій на Майдані у Києві, прозвучала надзвичайно актуально.

 

 Цю думку підтримав і міський голова Почаєва Василь Бойко: «Люди слухали і музику, і текст програми, який між творами розповідали ведучі, і сприймали все, як кажуть на одному диханні. Все це дало можливість присутнім згадати події, які відбулися у нас рік тому, і усвідомити їхнє значення».

Особливо вразило міського голову, що концерт дуже трепетно і уважно слухали не лише дорослі, а й діти. «Музика класична стала для найбільш юних слухачів чимось новим, особливим, це їх вразило», – підкреслив пан Василь.

Цю думку продовжив і художній керівник та диригент Галицького камерного оркестру Василь Феленчак: «Більш цінного духовного харчу, ніж класика, ті відомі європейські твори, що живуть вже понад два з половиною століття, важко знайти. Діти про це не знають, однак відчувають, сприймають таку музику на інтуїтивному рівні. Це свідчить про те, їм такого матеріалу надзвичайно бракує, – живі артисти, живі інструменти, жива музика, та ще й така, що примушує себе слухати, щось зачіпає у душі, серці. Тому дуже важливо таку ініціативу продовжувати».

Міський голова Почаєва Василь Бойко пообіцяв, що традиція таких концертів у місті має продовжуватись. І у найближчих планах співпраці з Галицьким камерним – виступ із Різдвяною програмою.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates