logotype
image1 image1 image1

Згадки про «Віденський бал» у Тернополі у ритмі вальсу

Відгомонів дзвінкими голосами, відшурхотів довгими бальними сукнями, відцокотів тонкими каблучками, відкружляв у ритмі вальсу Віденський бал. Ця імпреза, яка відбулась на межі березня і квітня, стала знаковою подією цьогорічної весни у Тернополі. Більше того, її можна з повним правом назвати Студентським балом, оскільки головними дійовими особами свята стали студенти трьох тернопільських вузів: педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, медичного університету імені Івана Горбачевського, інституту соціальних та інформаційних технологій. Саме вони, як на кожному «правильному» балі, виступили у ролі дебютантів, які відкрили свято полонезом.

 

Це було справді шикарне видовище, коли на паркет Concert-Hall, що у ТРЦ «Подоляни», з обох боків сцени під звуки полонезу, який виконував Муніципальний Галицький камерний оркестр, почали виходити елегантні пари. Підкорюючись впевненій руці диригента маестро Василя Феленчака та ритму «Раз-два-три», дебютанти вибудовували складні танцювальні фігури, сходились, розходились, схиляли голови у поклоні, посміхались одне одному і дуже впевнено тримались перед публікою. До речі, музика оркестру, супроводжувала весь бал, створюючи для усіх присутніх справді вишукану атмосферу, особливий піднесений «бальний» настрій.

Загалом, у залі було близько семисот гостей, які зі смаком проводили час: спостерігали за виступами учасників та гостей – танцювальних колективів «Перлина» та «Альянс», вчилися танцювати вальс у майстер-класі від солістів «Альянсу», підспівували відомому тенору Борисові Репці, який у супроводі Муніципального Галицького камерного оркестру виконав знаменитий романс «Чорнії брови, карії очі», аплодували відомій тернопільській співачці Надії Гураль, посміхалися жартам ведучих свята Ірини Новомлинської та Юрія Мікоффа, уважно слухаючи їхні розповіді про історію та традиції віденських балів.

Організаторами «Віденського балу» виступили дирекція Медіа Груп CITYLIFE Маріанна Балабан і Тетяна Шершун та Євгеній Грабас, який був автором ідеї цього дійства. Вітаючи усіх присутніх, вони пообіцяли зробити таке танцювальне свято традиційним і навіть піднести його до всеукраїнського рівня. Захід мав не лише культурну місію, а й благодійну, – в ході імпрези відбувся збір коштів на потреби бійців АТО. В результаті волонтерам Самооборони Майдану Тернопільщини було передано 5600 гривень.

Важливою складовою вечірки був і конкурс, коли компетентне журі серед дебютантів обирало Короля та Королеву балу. Переглянувши танцювальні композиції від кожного з вузів, було вибрано найкращих, – танцювальну пару із Тернопільського медичного університету. Отже, Королем і Королевою Віденського балу-2016 стали Надія Собчук та Гуль Юрій. Також визначалась і найграціозніша пара серед усіх учасників дійства. Без довгих вагань цей титул журі присудило Надії та Ярославу Якимчук.

Свято закінчилось, але найголовніші враження, які залишило по собі, це те, що, все таки, головними дійовими особами його були танець і музика – вишукана, елегантна, стильна. Вальси, полонези, польки, фокстроти, танго, популярні та класичні твори у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру, нікого не залишили байдужими, адже «жива» музика – це те незмінне, що лине через роки, надихаючи кожне покоління на світлі враження, неповторні емоції та яскраві почуття…

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates