logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний оркестр та хорова капела «Зоринка» вшанували річницю Чорнобильської трагедії спільним концертом духовної музики

Духовну програму з нагоди вшанування 30-роковин Чорнобильської катастрофи представили 22 квітня Народна хорова капела «Зоринка» та Муніципальний Галицький камерний оркестр. Відбувся концерт на сцені обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка. Саме через трепетне та проникне звучання кращих зразків духовної музики юні та дорослі артисти вирішили передати почуття, які у кожного з нас виникають при словах «Чорнобильська катастрофа», «Чорнобильська зона», «Чорнобильська трагедія», перегорнути сторінки історії, згадати події тридцятилітньої давності, висловити вдячність та повагу героям Чорнобиля.

 

Ідея зробити спільний проект дитячого хору та Галицького камерного оркестру виникла у керівників «Зоринки» Ізидора Доскоча та Анжели Доскоч, а художній керівник та диригент оркестру Василь Феленчак із натхненням її підтримав.

Відкрив програму твір «Адажіо» Альбіноні у виконанні оркестру під орудою Василя Феленчка, що став наче прологом до усього дійства. А далі головною його складовою стала кантата видатного італійського композитора 18 століття Джованні Батісто Перголезі «Stabat Mater». Виконувалась вона у католицьких храмах в день Семи скорбот Богородиці, а з 1727 року стала звучати також у Велику п’ятницю на Страсному тижні. Автором тексту латинських терцин, де зображуються страждання матері – Діви Марії, яка оплакує смерть розіп’ятого сина, а також молитва грішника до Богородиці з проханням дарувати йому рятівний рай, вважається францисканський монах Якопоне да Тоді. У сьогоднішній програмі прозвучать шість із дванадцяти частин із секвенції «Stabat Mater». До речі, цей твір, причому у виконанні дитячого хору, звучав у Тернополі вперше.

Також глядачі мали можливість почути такі неповторні зразки духовної вокальної музики у супроводі оркестру як «Veni Domine» Фелікса Мендельсона, «Cantique» Габріеля Форе. Увійшли до програми твори сучасних українських композиторів: акапельні – Володимира Стеценка «Господи Боже мій», «Божая мати» та пісня Андрія Дацка, приурочена Чорнобильській трагедії,  «Попеляста перепілка». А завершила програму світла молитва, сповнена надії на краще віри, надії та любові «Богородице Діво, радуйся», музику до якої написав ще один український композитор та диригент Андрій Гнатишин.

Диригували під час виконання вокальних творів Анжела Доскоч та Ізидор Доскоч. Вела програму поетеса, журналіст Олена Лайко.

2023  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates