logotype
image1 image1 image1

Музично-різдвяна зима 2016-2017 із Галицьким камерним

Вже стало традицією, що на католицьке Різдво Муніципальний Галицький камерний оркестр дає концерт різдвяно-новорічної музики. Не винятком став і цей рік. Щоправда, відбулась імпреза 26 грудня – у день коли різдвяні гімни вже на повен голос лунали в усьому світі, тому музика, яку того дня творив оркестр на сцені Українського дому «Перемога», повнозвучно влилася до загального хору, що виголошував «Merry Christmas». Програма концерту «Чарівні вогники Різдва» включала багато цікавих творів, серед яких, скажімо, улюблені новорічні композиції «Щасливого Нового року» із репертуару групи «АББА», «Поцілунок Санта Клауса» – чудова пісенька епохи 1950-60 років, яка популярна і досі.

 Аналогічними творами є й «Це найчудовіший час у році» Едварда Пола і Джона Вайла та «Ритмічні спалахи Різдва» Баламаджеса, написана на основі давніх різдвяних гімнів. Особливими родзинками стали композиція з репертуару «Бітлз», що поєднала такі популярні мелодії «крутої четвірки», як «Eight days a week», «Yesterday», «Сan’t bye me love».

А відкрив програму улюблений твір, без якого теж не обходиться жодне Різдво чи Новий рік. Пов’язаний він із різдвяною історією, яку вже більш двох століть розповідають, читають, екранізують, переказують та відтворюють у цілому світі. Це казка про Лускунчика, яку свого часу представив у вигляді балетної постановки видатний композитор Петро Ілліч Чайковський. А Галицький камерний зіграв у програмі один із найпопулярніших номерів із цього балету – Танець Феї Драже.

Цікаво, що разом із Галицьким камерним українські колядки того вечора виконав народний аматорський хор «Глорія» із міста Бережани (художній керівник Євгенія Біркова).

Додамо, що цієї зими оркестр мав ще один спільний виступ із хором «Глорія». Відбувся він у Церкві Пресвятої Трійці у місті Бережани. Колективи подарували глядачам, присутнім на концерті, колядки, а також Концерт №3 Дмитра Бортнянського та «Богородице Діво» Андрія Гнатишина. Оркестр також виконав для усіх присутніх добірку творів зі своєї новорічно-різдвяної програми. А завершився концерт спільною колядою «Небо і земля» та твором Миколи Леонтовича «Щедрик» у виконанні Галицького камерного.

А зразком дотримання ще однією музичної традиції в житті Галицького камерного, без якої не обійшлося і цьогорічної зими, став концерт в рамках проекту «Для тих, хто в дорозі» на залізничному вокзалі станції Тернопіль. Відбувся захід 8 січня в залі очікування вокзалу, що на другому поверсі. Цього року така імпреза вже стала сьомою поспіль в історії колективу. І артистам надзвичайно приємно було бачити, що зібрала вона ще більше глядачів, ніж завжди, причому, не тільки пасажирів, які в цей час очікували свій поїзд, а й шанувальників колективу, які спеціально прийшли на вокзал, аби послухати оркестр. У програмі концерту знову звучали різдвяні та новорічні мелодії, щоб передати той неповторний дух Різдва який панує довкола в ці дні, та подарувати усім різдвяний настрій.

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates