logotype
image1 image1 image1

Галицький камерний оркестр представляв Тернопіль музичний у столиці України

Презентація Тернополя та області «Благословенне Тернопілля» відбулась 14 лютого в Українському домі у Києві. Під час цього дійства, яке відвідало більше десяти послів різних країн світу та понад тисяча киян і гостей міста підприємства, державні установи, творчі колективи, туристичні організації, освітні заклади представили Тернопільщину та її потенціал.

Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою народного артиста України  Василя Феленчака виступав на цьому престижному заході у двох локаціях – на головній сцені перед початком дійства, відкриваючи його, налаштовуючи усіх присутніх на урочистість та пафос, створюючи завдяки музиці, особливу атмосферу свята, та у залі, де проходила виставка провідних тернопільських художників.

 

Особливо гордо прозвучали у виконанні оркестру «Гімн третього тисячоліття» Кароля Шимановського, «Ода до радості» Бетховена, «Мелодія» українського композитора Мирослава Скорика. Усі присутні – і учасники презентації, які від ранку перебували в Українському Домі, готуючи свої експозиції, і гості – кияни та колишні тернополяни, які зараз мешкають у Києві  і зібралися на 17 годину, щоб підтримати свою малу Батьківщину, із завмиранням серця слухали музику у виконанні оркестру, що сповнювала усіх особливим трепетом та відчуттям гордості за свій край.

Ще один виступ оркестру того дня у Києві проходив під час відкриття виставки тернопільських художників. Це була унікальна експозиція, де свої роботи представили найвідоміші митці Тернополя та області, – Дмитро Стецько, Богдан Ткачик, Микола Шевчук, Станіслав Ковальчук, Михайло Кузів, Петро Мороз, Олег Шупляк, Ігор Дорош, Володимир Шерстій, Ганна та Соломія Ткачик та інші. Також у залі діяли виставка графіки Олега Кіналя «Славетні Князі Галицькі-Острозькі – будівничі держави» та фотовернісаж Олега Снітовського «Іван Марчук у світлинах».

А власне у церемонії відкриття виставки взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал. Ведучим імпрези, який представляв гостей, надаючи їм слово, був начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради, відомий поет і виконавець власних пісень Олександр Смик.

Надзвичайно приємно, що в залі були присутні інші відомі тернополяни - Народні депутати України Роман Заставний та Олег Барна, голова Асоціації міст України В’ячеслав Негода, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, народний художник України Іван Марчук, ректори тернопільських вузів Михайло Корда, Андрій Крисоватий, Петро Ясній, бізнесмени Василь Чубак, Тарас Демкура, письменники Леся Романчук, Ліля Мусіхіна, Микола Лазарович, Наталка Михно, Василь Фольварочний та багато інших.

Разом з оркестром виступали на відкритті виставки і вокалісти – артисти обласної філармонії Наталя Присіч та Вадим Дарчук.

Додамо, що під час презентації «Благословенне Тернопілля» музичні дарунки для учасників дійства звучали також від солістів Національної опери України, заслужених артистів України Павла та Петра Приймаків, заслужених артистів України співаків Володимира Трача та Володимира Вермінського,  співака та композитора Андрія Підлужного, ансамблю бандуристів (керівник Заслужений артист України Дмитро Губ’як), гуртів «Фіра», «Тріода», співачок Ірини Новомлинської, Зоряни Вовк, Катерини Іванчук юного таланту Романа Сасанчина, співаків Ігоря Яснюка та Павла Доскоча, вокального квартету «Акорд», Владислава Боднарчука, народних аматорських вокальних ансамблів «Більчанки» (с. Більче Золоте), «Горинки» (м. Ланівці), академічного ансамблю народної музики «Візерунок» (керівник заслужений артист України Мирослав Бабчук).

2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates