logotype
image1 image1 image1

Муніципальний Галицький камерний оркестр запрошує на весняний джаз

Весна, незважаючи ні на що, вже панує довкола, спонукаючи діяти і працювати, створюючи свої, весняні настрої. У Муніципального Галицького камерного оркестру цьогоріч весняні настрої  - джазові. І це можна пояснити, адже різкі переходи від радості до печалі, із мажору в мінор, бажання діяти, немов рухаючись у ритмі регтайму, змінюються апатією і меланхолією, що так відповідають блюзу. Всі ці ідеї знайдуть своє втілення у концерті Галицького камерного оркестру «Джазові настрої весни», який відбудеться у неділю, 2 квітня.

У програмі звучатимуть популярні твори Л. Андерсона, Д. Еллінгтона, Г. Мілера, С. Джопліна, Дж. Кандера. Відбудеться концерт в Українському Домі. Початок о 17 годині.

Детальніше...

Згадаємо художнього керівника і диригента Муніципального Галицького камерного оркестру Василя Феленчака – 20 березня 2023 року Маестро виповнилося б 76…

Кажуть, людина живе доти, поки про неї пам’ятають. Музикантові простіше. Адже у кожній мелодії, яку він колись виконував, залишається частинка його душі. І варто тільки зазвучати їй знову, як спогади оживають. Виникають, підхоплюються легким подихом вітру, тінню знайомої посмішки в юрбі, сльозинкою у когось із глядачів у залі, від впізнання улюбленої мелодії з перших кількох нот… Саме така музика і звучала на концерті – вечорі пам’яті Василя Феленчака «Штрихи до портрету Маестро», який відбувся нещодавно в Українському Домі «Перемога». Ці мелодії, що були популярними колись і досі залишаються улюбленими серед глядачів, становили частину життя Маестро, адже постійно виконувались на концертах Муніципального Галицького камерного оркестру – колективу, засновником, художнім керівником і диригентом якого був народний артист України Василь Феленчак.

Детальніше...

Муніципальний Галицький камерний оркестр запрошує на музичну «Зимову містерію»

Коли зима стверджує про себе тільки датами календаря, а погода нагадує щось середнє між пізньою осінню і ранньою весною, коли війна щодня заявляє про себе новинами, подіями, трагедіями та болем, єдиним способом хоч якось виправити ситуацію може стати музика. Саме музика здатна і зиму зробити більш зимовішою, і настрій, закручений виром останніх подій у житті нашої держави у тугий клубок, хоча б трохи послабити, виправити, підняти.

 

Детальніше...

Галицький камерний: оглядаючись на рік, що минає, сподіваємось на краще…

От в минув рік 2022. Важким, жорстоким, можна сказати навіть трагічним був він для колективу Галицького камерного, адже забрав «руками» важкої хвороби засновника та ідейного натхненника, художнього керівника і диригента оркестру Василя Феленчака. Ми довго оговтувались від цієї втрати і, чесно кажучи, не можемо напевно до кінця зробити цього й досі, оскільки в даному випадку фраза про «незамінних людей» не працює. У творчому контексті кожна особистість – яскрава, неповторна і незамінна. Галицький камерний впродовж тридцяти років був частиною життя маестро Феленчака, цариною, якій він віддавав усього себе – талант, енергію, запал до життя і роботи, організаторські, педагогічні, творчі та мистецькі здібності.

Детальніше...

Музику у виконанні Галицького камерного оркестру і роботи юних художників поєднала акція «Мистецтво допомагає»

Благодійну акцію «Мистецтво допомагає» провели спільно Муніципальний Галицький камерний оркестр та Тернопільська художня школа імені Михайла Бойчука. Це дійство поєднало у собі концерт оркестру та виставку-продаж мистецьких робіт учнів і викладачів школи. Відбулась імпреза у неділю, 6 листопада 2022 року, в Українському Домі «Перемога». Пройшов захід в рамках музично-мистецького проєкту «Перемагаємо разом», який втілює в життя управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради, відтак, кошти, виручені під час проведення акції, були передані на підтримку ЗСУ.

Детальніше...

«Зерно мудрості»: Галицький камерний представив мистецьке дійство, приурочене Григорію Сковороді

Цьогоріч Україна відзначала 300-річчя нашого видатного філософа, поета, педагога, просвітителя Григорія Сковороди. Мистецьке дійство, приурочене цій події, провів у суботу, 10 грудня 2022 року, Муніципальний Галицький камерний оркестр в Українському домі «Перемога». Спочатку робочою назвою програми була «Сковорода: Монологи» і планувалося, що у ній прозвучать вокальні твори на вірші Григорія Сковороди та інших українських поетів, зокрема - Тараса Шевченка, Петра Гулака-Артемовського, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стуса, Сергія Жадана, на музику сучасного композитора Олександра Маноцкова.

Детальніше...

«Співучими стежками Соломії» - з лекціями-концертами, присвяченими видатній оперній співачці, оркестр виступив перед учнями та студентами

Ім’я Соломії Крушельницької особливе для тернополян. Ця всесвітньо відома оперна співачка в дитинстві мешкала неподалік Тернополя, а самому місті ходила на уроки музики та співу, виступала на найрізноманітніших заходах та концертах. Під час навчання в консерваторі у Львові і вже пізніше, перебуваючи за кордоном, Соломія намагалась час від часу приїхати додому, аби провідати батьків. Впродовж  усього свого життя співачка вважала Тернопіль своєю малою Батьківщиною, куди постійно линула душею.

Детальніше...

Муніципальний Галицький камерний оркестр відкрив сезон сучасною українською музикою, заявляючи «МИ Є»!

«МИ Є»! Із такою назвою, з таким настроєм 29 вересня 2022 року Муніципальний Галицький камерний оркестр відкрив новий концертний сезон. Завдяки сприянню та підтримці адміністрації Тернопільського Національного медичного університету імені І. Горбачевського, відбувся концерт в актовій залі адміністративного корпусу вишу.

 

Детальніше...

Галицький камерний завершує XXX-тий концертний сезон: здобутки, втрати і запрошення на концерт з «Україною в серці»

Підходить до завершення ювілейний ХХХ-тий концертний сезон Муніципального Галицького камерного оркестру. Як показало життя, склався він зовсім не так, як колектив планував, як мріяв, як ішов до цього цілих п’ять років від попередньої ювілейної дати – 25-річчя, та й, взагалі, ще довше – тридцять років щоденної клопіткої праці та історії життя. Цей сезон видався дуже складним, непередбачуваним, більше того, – трагічним…

 

Детальніше...

Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я!

Щедрий вечір - надвечір'я Старого Нового року, панує довкола. "Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні свята та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки", - цитуємо літературні першоджерела.
А спогади ведуть до веселих дитячих походів по сусідах зі щедруваннями, до дівочих ворожінь на майбутню долю - яким він буде той суджений, і звичайно, до щедрівок, у яких "ой сивая та і зозуленька усі сади облітала" чи "щедрик-щедрик-щедрівонька, прилетіла ластівонька".
Нам щедрує "Муніципальний Галицький камерний оркестр" із музикою Миколи Леонтовича все про ту ластівоньку... А ще "Вийди-вийди господарю, подивися на кошару...."

Детальніше...

Більше статей...

  1. «Новорічно-різдвяний бал» від Муніципального Галицького камерного оркестру кружляє усіх у вальсі
  2. Муніципальний Галицький камерний оркестр завершив концертний сезон і готується до нових проєктів та ювілейних дат
  3. Галицький камерний розповів, як буває неможливо не закохатися…
  4. У концерті «Весняні мелодії» соло на скрипці виконала Оксана Довгань
  5. У Тернополі урочисто, пафосно та музично відзначили День Європи
  6. Прекрасні картини, чудова музика, дух старовини та історія міста, яка оживала на полотнах: як художник Євген Удін дарував свої картини Тернополю під мелодії від Галицького камерного
  7. Муніципальний Галицький камерний оркестр подарував тернополянам «Золоті хіти ХХ століття»
  8. “Вогонь кохання” – з нагоди Свята Закоханих – від Галицького камерного оркестру
  9. Колектив Муніципального Галицького камерного оркестру зробив відеозапис маловідомих інструментальних творів Володимира Івасюка
  10. Христос народився! Славімо Його!
2024  Галицький камерний оркестр  Шаблоны Joomlajoomla templates